Nida

Maršrutas: Klaipėda » Juodkrantė » Nida » Klaipėda
Kaina: Žiūrėti kainyną
*Kaina be pvm

NidaDienos kelionė po Kuršių marias (apie 12 valandų, iš jų maždaug 4 laisvos valandos). Kruizo metu grožėsitės unikaliu Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, praplauksite visas 4 žvejų gyvenvietes: Juodkrantė, Pervalka, Preila, Nida, ir žymiąsias Mirusias kopas.
Stabtelėsite Juodkrantėje, kurioje siūlytume aplankyti Raganų kalną ir paskanauti šviežios žuvies patiekalų. O sustoję Nidoje būtinai užsilipkite į kopas ar išsinuomoję dviračius apvažiuokite gyvenvietę ir nulėkite išsimaudyti jūroje.
Juodkrantėje ruošiame žuvies patiekalų pietus, plaukimo metu siūlome vaišintis užkandžiais. Nidoje siūlome organizuotas aktyvias pramogas.

Nida – gyvenvietė Kuršių nerijoje, Neringos miesto pietiniame pakraštyje, šalia krašto kelio 167 Smiltynė–Nida . Administracinis Neringos savivaldybės centras.

Nida yra kurortinė gyvenvietė, kiekvieną vasarą sulaukianti apie 200–300 tūkst. (per metus Neringą aplanko apie 700 tūkst. turistų) turistų – daug iš Lietuvos bei vakarų Europos, ypač Vokietijos. Žvejo etnografinė sodyba (įrengta 1974 m.), V. K. Mizgirių gintaro galerija-muziejus (nuo 1995 m.), Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia (aptarnauja visą Neringą), Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia (pastatyta 1888 m.), greta bažnyčios – etnografinės kapinės, kuriose galima pamatyti iš medžio padarytus antkapinius paminklus-krikštus. Į centrinę gatvę sueina keliolika šalutinių gatvių (dažniausia akligatvio tipo).
Taip pat mieste yra G. D. Kuverto paminklas, pastatytas Nidos apylinkių apželdintojui 1856 m. Jis stovi G. D. Kuverto gatvės gale. Vėliau šioje vietoje, Nidos kopų apželdintojų senosiosiose kapinėse, buvo laidojami kopų prižiūrėtojai ir miškininkai.

NidaNidos istorijoje atsispindi visos Kuršių nerijos praeitis. Sena tai gyvenvietė, XVIII a. iš palvės persikėlusi į pamarį, vėliau priėmusi kitų, užpustytų gyvenviečių pabėgėlius. Šiandien Nida – užmario kultūros centras, turistus žavinti savo senomis žvejų sodybomis, jaukiais kiemeliais, gražia marių pakrante. Nuo Nidos iki Klaipėdos (Smiltynės naujosios perkėlos) yra nutiestas Neringos dviračių takas (50 km), nuomojami dviračiai. Nidoje yra poilsio ir nakvynės namai, viešbučiai, puikus kempingas. Kurortą kerta Geležinės uždangos dviračių trasa (EV13).